zamów

Świętego Mikołaja 16

Plac Grunwaldzki 59

Wojciecha Bogusławskiego 35

o nas

"U Gruzina" powstała w 2014 roku we Wrocławiu. Współpracując z gruzińskimi i polskimi szefami kuchni, połączyliśmy gruzińskie smaki z lokalną kulturą, aby sprostać lokalnym preferencjom i wyzwaniom. Trudno było przedstawić wrocławianom prawdziwy gruziński smak, ponieważ byliśmy pierwszą prawdziwą gruzińską kuchnią w okolicy, a miejscowi nic o niej wcześniej nie wiedzieli.

Ale zrobiliśmy to! Możemy z dumą powiedzieć, że z sukcesem wprowadziliśmy do tego miasta gruzińską kuchnię, kulturę jedzenia i prawdziwy smak.

u Gruzina

pochodzenie dań

Wszystkie dania serwowane w U Gruzina pochodzą z Gruzji, z różnych części kraju. Od tych najbardziej pożywnych z górskich rejonów na północy i zachodzie Gruzji i po te z regionów nadmorskich, gdzie mięso zastępują warzywa wyhodowane na urodzajnej glebie. Przy każdym z nich stawiamy na autentyczność, prawdziwy smak i dodatki tak ważnych w naszej kuchni przypraw.

nasze dania

Chaczapuri

Ręcznie wyrabiane, puszyste ciasto i doskonałej jakości składnik - to podstawa każdego Chaczapuri. Zwykle zapiekane z gruzińskim serem i różnego rodzaju dodatkami. W naszej restauracji serwujemy aż dziewięć rodzajów chaczapuri, a najpopularniejszym z nich jest Adżarskie z jajkiem, które ścina się wprost na gorącym serze.

Chinkali

Chyba każdy kraj ma własną wersję pierogów. Również w górskich regionach Gruzji wymyślono, by sakiewkę z ciasta wypełnić pysznym nadzieniem.. W przypadku chinkali jest to rosół, mielone mięso wołowe, cebula, papryczki chilli i gruzińskie przyprawy. W naszym lokalu serwujemy je w oryginalnej wersji, a także smażone i w wersji wegetariańskiej - z serem i szpinakiem.

Szaszłyki

W menu mamy aż trzy rodzaje szaszłyków: drobiowe, wieprzowe oraz lulu kababi z mielonym mięsem wieprzowo-wołowym. Do każdego z nich dodajemy aromatyczne gruzińskie przyprawy, a następnie opiekamy na grillu. Każdy z szaszłyków podawany jest z dodatkiem sałatki, smażonych ziemniaków, pieczywa, oraz sosu. Świetny wybór

Sałatki

Dla tych, którzy preferują coś lżejszego mamy dwie sałatki. Pierwszą z nich jest sałatka po kachetyńsku pochodzącą z, jak sama nazwa mówi, Kachetii. To warzywa z prażonym słonecznikiem, serem oraz bazylią. Klasyczna sałatka gruzińska to druga opcja: warzywa z bazylią, pastą orzechową i pietruszką, polane oliwą z oliwek. W obu staraliśmy się zawrzeć smak gorącego gruzińskiego lata.